СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ ОРГАНІВ ЕНДОКРИННОЇ ТА РЕПРОДУКТИВНОЇ СИСТЕМ ПРИ ХРОНІЧНІЙ СВИНЦЕВІЙ ІНТОКСИКАЦІЇ
Ключові слова:
аденогіпофіз; надниркова залоза; яєчко; свинець;3Н-тимідинАнотація
Моделювання хронічного впливу сполук свинцю проведено на мишах-самцях BALB/c двох поколінь. Застосовані методи
світлової, електронної мікроскопії та гісторадіоавтографії. В органах ендокринної та репродуктивної систем на 60 добу спостерігаються тотальні дистрофічні зміни паренхіми, явища стазу i сладжу в мікроциркуляторному руслі, зниження активності синтезу ДНК, сповільнення сперматогенезу.
Посилання
Smolyar VI. Gipo- i gipermikroelementozy [Hypo- and hypermicroelementoses]. Кiev: Zdorov'ia; 1989. 152 p. (in Russian).
Tukaev RD. Postanovka problemy ekologicheskikh bolezney. Podkhody k etiopatogenezu, sistematike i diagnostike ekologicheskikh bolezney khimicheskoy prirody [Statement of the problem of ecological diseases. Approaches to etiopathogenesis, taxonomy and diagnosis of chemical ecological diseases]. Meditsina truda i promyshlennaya ekologiya. 1996;11:21-8. (in Russian).
Zerbino DD., Solomenchuk TM. Svynets': urazhennia sudynnoi systemy [Lead: lesions of the vascular system]. Ukrains'kyi medychnyi chasopys. 2002;2:79-83. (in Ukrainian).
Trakhtenberg IM, Kolesnikov VS, Lukovenko VP. Tyazhelye metally vo vneshney srede: sovremennye gigienicheskie i toksikologicheskie aspekty [Heavy metals in the environment: modern hygienic and toxicological aspects]. Minsk: Navuka i tekhnika; 1994. 285 p. (in Russian).
Sarkisov DS, Pal'tsyn AA, Vtyurin BV. Elektronno-mikroskopicheskaya radioavtografiya kletki [Electron microscopic radioautography of a cell]. Мoscow: Meditsina; 1980. 261 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).