КРОВОПОСТАЧАННЯ СПИННО-МОЗКОВИХ ГАНГЛІЇВ У СТАРИХ СОБАК
Ключові слова:
спинальний ганглій; світлий нейрон; темний нейрон; гліоцит; капіляр; онтогенезАнотація
У пізньому періоді постнатального розвитку у спинно-мозкових гангліях собак спостерігається зменшення кількості нервових клітин, об'єму світлих і темних клітин, зростання в них показника ядерно-цитоплазматичного співвідношення. Навколо нейронів зменшується кількість гліальних клітин і площа капілярного русла. На субмікроскопічному рівні спостерігаються деструктивні зміни навкологліальних і капілярних базальних мембран, ядер і цитоплазматичних органел нейронів, гліоцитів і ендотеліальних клітин капілярів, всіх мембранних структур, які входять до складу гематонейронального бар'єру.
Посилання
Yatsenko VP, Kuftyreva TP, Andreenko TV. Osobennosti ul'trastrukturnoy organizatsii krovenosnykh kapillyarov sensornogo gangliya v ontogeneze [Features of the ultrastructural organization of the sensory ganglion blood capillaries in ontogenesis]. In: Morfologiya. Kiev; 1990. Iss. 12. p. 114-6. (in Russian).
Pollin MM, McHanwell S, Slater CR. Loss of motor neurons from the median nerve motor nucleus of the mutant mouse "wobbler". J. Neurocythol. 1990;19(1):29-38.
Kozlov VI, Mel'man EP, Neyko EM, Shutka BV. Gistofiziologiya kapillyarov [Capillary histophysiology]. St. Petersburg: Nauka; 1994. 234 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).