МОРФОМЕТРИЧНИЙ АНАЛІЗ МІЖТКАНИННИХ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ "ЕПІТЕЛІЙ-МЕЗЕНХІМА" РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПРЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ
Ключові слова:
ротова порожнина; епітелій; мезенхіма; каріометрія; онтогенезАнотація
На 68 серіях гістологічних зрізів зародків і передплодів людини 2,5-70,0 мм тім'яно-куприкової довжини, віком 3-12 тиж.
внутрішньоутробного розвитку (X-XII рівні розвитку за Стрітером та 9-23 стадії інституту Карнегі), проведено каріометричний аналіз міжтканинних взаємовідношень "епітелій-мезенхіма" ротової порожнини. Встановлено, що до появи морфологічних відмінностей між різними варіантами епітеліїв і похідних мезенхіми ротової порожнини ядра
клітин вже вірогідно різняться розмірами. Найбільш диференційовані тканини ротової порожнини людини в ранньому періоді онтогенезу мають клітини з ядрами найменших розмірів.
Посилання
Leimeister C, Bach A, Gessler M. Developmental expression patterns of mouse sFRP genes encoding members of the secreted frizzeled related protein family. Mech. Dev. 1998;75(1-2):29-42.
Mahlapuu M, Pelto NM, Aitolo M. FREAC 1 contains a cell-type-specific transcriptional activation domain and is expressed in epithelial – mesenchymal interfaces. Dev. Biol. 1998;202(2):183-95.
Alberts B, Brey D, L'yuis Dzh, Roberts K, Uotson Dzh. Molekulyarnaya biologiya kletki [Molecular cell biology]. Moscow: Mir; 1986. Vol. 3. 313 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).