НЕРВОВІ АПАРАТИ СУДИН МАЛОГО КОЛА КРОВООБІГУ
Ключові слова:
нейроцити; нервові стовбури; нервові сплетення; судини; мале коло кровообігуАнотація
Інтрамуральний нервовий апарат судин малого кола кровообігу включає різноманітні нервові елементи - нервові сплетення, нервові стовбури, окремі нервові волокна, чутливі нервові закінчення, нервові клітини, гломусні клітини. Нервово-вузлові сплетення стінок легеневих судин мають вигляд густої сітки різної форми і величини, розподіл яких по шарах стінок судин умовний. Нервові клітини розміщуються вздовж пучків нервових волокон або в їх товщі у вигляді скупчень. Чутливі нервові закінчення в стінках легеневих судин мають як обмежений, так і дифузний характер розгалу-
ження.
Посилання
Lobko PI. Kliniko-morfologicheskie aspekty innervatsii organov [Clinical and morphological aspects of innervation of organs]. Zdravookhranenie. 1997;12:39-42. (in Russian).
Стрелков АА. Simpaticheskaya innervatsiya razlichnykh otdelov serdtsa koshki [Sympathetic innervation of various parts of the cat's heart]. In: Proceedings of the Yubileynoy nauchnoy konferentsii, posvyashchennoy 100-letiyu kafedry normal'noy anatomii SPbGMU im. Pavlova. Fundamental'nye i prikladnye aspekty morfologii. St. Petersburg; 1997. Vol. 2. p. 108-10. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).