ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО ПЕРИТОНІТУ
Ключові слова:
гострий перитоніт; діагностика; лікуванняАнотація
На підставі результатів лікування 361 хворого на гострий перитоніт установлено істотні розбіжності на етапі діагностики та лікування. Для запобігання імовірних розбіжностей на етапі діагностики гострого перитоніту слід чітко дотримуватися вдосконалених стандартів організації надання невідкладної медичної допомоги хворим і ширше застосовувати ургентні відеолапароскопії.
Посилання
ostishchev VK, Sazhin VP, Avdovenko AL. Peritonit [Peritonitis]. Мoscow: Meditsina; 2002. 224 p. (in Russian).
Khanevich MD, Selivanov EA, Starokon' PM. Peritonit: infuzionno-transfuzionnaya idetoksikatsionnaya terapiya [Peritonitis: infusion-transfusion istoxification therapy]. Мoscow: MedEkspertPress; 2004. 205 р. (in Russian).
Bratus' VV, Chumakov VA, Talaieva TV. Ateroskleroz, ishemichna khvoroba sertsia, hostryi koronarnyi syndrom [Atherosclerosis, coronary heart disease, acute coronary syndrome]. Kyiv; 2004. 576 p. (in Ukrainian).
Boyko VV, Krivoruchko IA, Teslenko SN. Raspostranennyy gnoynyy peritonit [Widespread purulent peritonitis ]. Kharkov: Prapor; 2008. 280 p. (in Russian).
Fomin PD, Sydorchuk PI. Abdominal'nyi sepsys [Abdominal sepsis]. Such. med. tekhnol. 2009;4:60-8. (in Ukrainian).
Paetz J. Finding optimal decision scores by evolutionary strategies. Artif. Intell. Med. 2004;32(2):85-95.
Syplyvyi VO, Dronov OI, Kon' KV, Yevtushenko DV. Otsinka tiazhkosti stanu khirurhichnoho khvoroho [Assessment of the severity of the surgical patient]. Kyiv: Maisternia Knyhy; 2009. 128 p. (in Ukrainian)
Siplivyy VA, Grinchenko SV, Beresnev AV. Khirurgicheskiy sepsis: sovremennye podkhody k otsenke tyazhesti [Surgical sepsis: current approaches to assessing severity]. Ukrains'kyi zhurnal khirurhii. 2009;1:121-4. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).