ОЦІНКА КРИТЕРІЇВ КОНВЕРСІЇ ПРИ ЛАПАРОСКОПІЧНІЙ АПЕНДЕКТОМІЇ
Ключові слова:
гострий апендицит; лапароскопічна апендектомія; конверсіяАнотація
Проаналізовано лікування 38 хворих на гострий апендицит, у яких під час лапароскопічної апендектомії виникла потреба в конверсії. Установлено, що основними системними чинниками були термін від початку захворювання, вік пацієнта та наявність поєднаної кардіопульмональної патології. Місцевими чинниками були ознаки поширеного перитоніту, анатомічні особливості червоподібного відростка та характер його запалення.
Посилання
Tsukanov YuT, Trubacheva AB, Budinskiy AH. Varianty endoskopicheskoy appendektomii cherez malye dostupy [Variants of endoscopic appendectomy through small accesses]. Akadem zhurnal Zapadnoy Sibiri. 2007;2:67-8. (in Russian).
Protocol based management of acute right iliac fossa pain to improve diagnostic accuracy. Med. Channel. 2009;15(4):101-4.
Senel E, Akbiyik F, Atayurt HF, Tiryaki H. Dissection of mesoappendix in laparoscopic appendectomy: a comparison of monopolar cautery and bipolar vessel sealing system. Turk. J. Med. Sci. 2010;40(5):757-60.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).