АТИПОВИЙ ВАРІАНТ ФЕТАЛЬНОЇ ТОПОГРАФІЇ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.21.1.2022.13Ключові слова:
печінка; селезінка; шлунок; сліпа кишка; ободова кишка; плід; атипова топографіяАнотація
Наведено атиповий випадок топографії органів черевної порожнини у плода 5 місяців. Описані варіанти зовнішньої будови і синтопії печінки, селезінки, шлунка, деяких частин тонкої та товстої кишок, а також високе розміщення сліпої кишки, відсутність висхідної ободової кишки і кардіальної частини шлунка у плода зацікавлять як морфологів, так і фетальних хірургів.
Посилання
Akhtemiichuk YuT. Perynatal'na anatomiia yak napriam naukovykh doslidzhen' [Perinatal anatomy as a field of research]. In: Akhtemiichuk YuT, ed. Mater. 2-ho nauk. sympoziumu Anatomo- khirurhichni aspekty dytiachoi hastroenterolohii; 2010 May 21; Chernivtsi. Chernivtsi: Meduniversytet; 2010, p. 5-7. (in Ukrainian).
Bashmakova NV, Kosovtsova NV. Fetal'naya khirurgiya: dostizheniya i problemy [Fetal surgery: achievements and problems]. Doktor Ru [Internet]. 2017;13(142)- 14(143):31-6. Available from: https://journaldoctor.ru/catalog/akusherstvo/fetalnaya- khirurgiya/. (in Russian).
Zheleznov LM, Galeeva EN, Lisitskaya SV, Lyashchenko DN, Mikhaylov SN, Popova RA. Topograficheskaya anatomiya ploda – prikladnoe i teoreticheskoe znachenie [Topographic anatomy of the fetus - applied and theoretical significance]. Morfologiya. 2006:129(4):51. (in Russian).
Woitek R, Brugger PC, Asenbaum U, Furtner J, Prayer D. Fetal magnetic resonance imaging of thoracic and abdominal malformations. Radiologe. 2013;53(2):123-9. doi: 10.1007/s00117-012-2400-6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).