АНАТОМИЧЕСКОЕ ОБОСНОВАНИЕ МЕТОДА ИНТРАОПЕРАЦИОННОЙ ПРОФИЛАКТИКИ ЛИМФАТИЧЕСКОГО ОТЕКА ВЕРХНЕЙ КОНЕЧНОСТИ У БОЛЬНЫХ РАКОМ ГРУДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ
Ключові слова:
рак грудної залози; лімфедема; профілактикаАнотація
Наведено метод модифікованої лімфодисекції, при якому під час хірургічного втручання у хворих на ранній рак грудної залози (РГЗ) етап видалення регіонарних лімфатичних вузлів здійснюють завдяки послідовному препаруванню видалимої клітковини навколо збережених анатомічних структур пахвової ямки, в тому числі міжреберно-плечових нервів, медіального шкірного нерва плеча і латеральної грудної вени. Збереження іннервації шкіри, м'язів і судин плеча, а також колатерального кровообігу є анатомо-патогенетично обґрунтованим методом інтраопераційної
профілактики лімфатичного набряку верхньої кінцівки. Оригінальна технологія застосована у 21 хворої з раннім РГЗ (сТ1-2NOMO). Випадків раннього лімфатичного набряку не виявлено.
Посилання
Svensson W, Mortimer P, Yohno E, Cosogrove D. Increased arterial swelling following breast cancer treatment. Eur. J. Cancer. 1994;5(7):661-4.
Erickson VS, Pearson ML, Ganz PA, Adams J, Kahn K. Arm Edema in Breast Cancer Patients. J. Nat. Cancer Inst. 2001;93(2):96-111.
Zalutskiy IV, Antonenkova NN, Zhukovets AG, Ovchinnikov DV. Vtorichnaya limfedema verkhney konechnosti u onkologicheskikh bol'nykh (etiologiya, klinika, lechenie) [Secondary lymphedema of the upper limb in cancer patients (etiology, clinic, treatment)]. Minsk: Belarus'; 2004. 71 p. (in Russian).
Kovanov BB, ed. Operativnaya khirurgiya i topograficheskaya anatomiya [Operative Surgery and Topographic Anatomy]. Moscow: Meditsina; 1995. 400 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).