ВИВЧЕННЯ ІНДЕКСУ КЕТЛЕ В ПАЦІЄНТІВ, ОПЕРОВАНИХ З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ
Ключові слова:
виразкова хвороба; резекція шлунка; індекс КетлеАнотація
Проаналізовані масо-ростові показники 123 (19 хворих контрольної групи без операції) пацієнтів, оперованих різними методами з приводу виразкової хвороби, у віддаленому періоді. У 39 осіб, оперованих органозберігальними та органобережливими методами, спостерігалося вірогідне збільшення маси тіла. Збільшення маси тіла у пацієнтів обох статей з резекцією шлунка за методом Більрот-І та у жінок за методом Більрот-ІІ неістотне. У чоловіків після резекції шлун-ка за методом Більрот-ІІ спостерігали вірогідне зниження маси тіла.
Посилання
Preventing and managing the global epidemic. Report of a WHO Consultation on Obesity. World Health Organization; 1998.
Naumov VF, Gabdraupova SR, Timoshenko RO. K kontseptsii organosokhranyayushchey khirurgii yazvennoy bolezni [To the concept of organ-preserving surgery of peptic ulcer]. Kazanskiy meditsinskiy zhurnal. 2003;84(3):161-6. (in Russian).
Kylbanova ES, Malyutina SK, Nasonova NV, Nikitin YuP. 10-letnie trendy pokazateley massy tela u muzhchin i zhenshchin Novosibirska (1985-1995gg.) [10-year trends in body mass indicators in men and women of Novosibirsk (1985-1995)]. Terapevticheskiy arkhiv. 2005;3:64-7. (in Russian).
Khorosheva G, Berketova T. Menopauza i massa tela: sushchestvuet li "postmenopauzal'noe ozhirenie"? [Menopause and body weight: is there "postmenopausal obesity"?]. Vrach. 2003;6:6-7. (in Russian).
Espeland MA, Stefanick ML, Kritz-SllverteIn D, Fineberg SE, Waclawiw MA, James MK, et al. Effect of post-menopausal hormone therapy on body weight and waist and hip girths. Postmenopausal estrogen-progestin interventions study investigators. J. Clin. Endocrinol. Metab. 1997;82(5):1549-56.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).