ВПЛИВ ІНФРАЧЕРВОНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ НА БУДОВУ ТКАНИН ЛЮДСЬКОГО ОРГАНІЗМУ
Ключові слова:
інфрачервона коагуляція; патоморфологічне дослідження; тканини організмуАнотація
Вивчено вплив інфрачервоної коагуляції на структуру тканин організму трупа людини (головний мозок, легені, нирки, печінка, шлунок, тонка кишка, товста кишка, селезінка, поперечносмугастий м'яз) з експозицією від 1 с до 2,5 с. Посткоагуляційні зміни у кожному з досліджуваних органів не вирізнялися специфічністю: залежно від тривалості імпульсу спостерігалися етапні прояви деструктуризації тканини, ураження судин і стромального каркасу. При тривалості імпульсу 1 с визначалися поверхневі незначні ушкодження зі збереженням структурних елементів. Збіль-
шення експозиції до 2,5 с призводило до поглиблення ушкодження аж до повної втрати клітинних і стромальних структур.
Посилання
Gupta PJ. Infrared coagulation versus rubber band ligation in early stage hemorrhoids. Braz. J. Med. Biol. Res. 2003;36(10):1433-9.
Gupta PJ. Infrared coagulation: a preferred option in treating early hemorrhoids. Acta Cir. Bras. 2004;19(1):1122-5.
Kuo H-W, Yang C-H. Venous Lake of the Lip Treated With a Sclerosing Agent: Report of Two Cases. Dermatol. Surg. 2003;29(4):425.
Kubota H, Furuse A, Takeshita M, Kotsuka Y, Takamoto S. Atrial ablation with an IRK-151 infrared coagulator. The Annals of Thoracic Surg. 1998;66(1):95-100.
Kubota H, Takamoto S, Takeshita M, Miyaji K, Kotsuka Y, Furuse A. Atrial ablation using an IRK-151 infrared coagulator in canine model. Cardiovasc. Surg. 2000;4(6):835-47.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).