ЗБЕРЕЖЕННЯ СОСКОВО-АРЕОЛЯРНОГО КОМПЛЕКСУ ПІСЛЯ МАСКУЛІНІЗУЮЧОЇ МАМОПЛАСТИКИ
Ключові слова:
чоловіча грудна залоза; післяопераційні ускладненняАнотація
Анатомічне дослідження проведено на 12 органокомплексах грудної стінки трупів чоловічої статі. Припускається, що рубцеві деформації ареоли та некрози сосково-ареолярного комплексу (САК) після маскулінізуючої мамопластики зумовлені технічними огріхами операційного прийому. Перспективним видається вивчення особливостей лімфатичного відтоку та іннервації САК з метою обгрунтування оптимальних способів збереження його чутливості під час виконання пластичних операцій.
Посилання
Belousov AE. Plasticheskaya rekonstruktivnaya i esteticheskaya khirurgiya [Plastic reconstructive and aesthetic surgery]. St. Petersburg: Gippokrat; 1998. 745 p. (in Russian).
Cloutier AM. Volume Reduction Mammaplasty. In: Reduction Mammaplasty. Little; Brown and Company; 1990. Pt. 29. p. 483-7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).