ЗВОРОТНА РЕТЕНЦІЯ ЯК ПРОФІЛАКТИКА АТРОФІЇ АЛЬВЕОЛЯРНОГО ВІДРОСТКА В РЕТРОМОЛЯРНІЙ ДІЛЯНЦІ
Ключові слова:
зворотна ретенція; атрофія альвеолярного відростка; ретромолярна ділянкаАнотація
У статті наведено авторський метод зворотної ретенції зубів у ретромолярній ділянці. Зворотна ретенція дозволяє уникнути атрофії альвеолярного відростка при видаленні зуба в ретромолярній ділянці. Після зворотної ретенції не зменшуються ширина альвеолярного відростка та ознаки вертикальної резорбції кісткової тканини в місці ураження. Даний метод передбачає збереження тканини власного зуба та створення оптимальних умов для подальшої імплантації та протезування.
Посилання
Vilardi MA. Regenerating lost alveolar socket anatomy: the internal barrier membrane technique. Pract. Proced. Aesthet. Dent. 2005;17(5):350-4.
Shapurian T, Damoulis PD, Reiser GM, Griffin TJ, Rand WM. Quantative evaluation of bone density using the Hounsfield index. Int. J. Oral. Maxillofac. Implants. 2006;21(2):290-7.
Schmidlin PR, Jung RE, Schug J. Prevention of alveolar ridge resorption after tooth extraction – review. Schweiz. Monatsschr. Zahnmed. 2004;114(4):328-36.
Irinakis T. Rationale for socket preservation after extraction of a single-rooted tooth when planning for future implant placement. J. Can. Dent. Assoc. 2006;72(10):917-22.
Kasiianchuk MV. Sposib profilaktyky atrofii al'veoliarnoho parostka v retromoliarnii diliantsi zvorotnoiu retentsiieiu za Kasiianchukom [Method for prevention of alveolar sprout atrophy in retromolar area by Kasyanchuk reverse retention]. Promyslova vlasnist'. 2007;5:4. (in Ukrainian).
Glants S. Mediko-biologicheskaya statistika [Biomedical statistics]. Moscow: Praktika; 1998. 459 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).