ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПАНКРЕАТОГЕННОГО ПЕРИТОНІТУ
Ключові слова:
некротичний панкреатит; перитонітАнотація
Проведено аналіз лікування 135 хворих на гострий некротичний панкреатит. У 124 хворих підтверджено перитонеальний синдром з наявністю рідини в черевній порожнині. Первинний панкреатогенний перитоніт підтверджено у 115, вторинний – у 9 хворих. Деталізовано критерії діагностики та лікувальну тактику.
Посилання
Nesterenko YuA, Laptev VV, Mikhaylusov SV. Diagnostika i lechenie destruktivnogo pankreatita [Diagnosis and treatment of destructive pancreatitis]. Мoscow: OOO "BINOM-Press"; 2004. 304 p. (in Russian).
Yaitskiy NA, Sedov VM, Sopiya RA. Ostryy pankreatit [Acute pancreatitis]. Мoscow: Medpress-inform; 2003. 224 p. (in Russian).
Bobrov OIe, Tkachenko OO, Semeniuk YuS, Mendel' MA. Pankreatolohiia na rozdorizhzhi [Pancreatology at the crossroads]. Hospital Surgery. 2002;1:123-32. (in Ukrainian).
Tolstoy AD, Panov VP, Zakharova EP, Bekbaunov SA. Shok pri ostrom pankreatite [Shock with acute pancreatitis]. St. Petersburg: Izd-vo "Skif"; 2004. 64 p. (in Russian).
Sakhautdinov VG, Galimov OV, Prazdnikov EH. Laparoskopicheskie vmeshatel'stva pri ostrom destruktivnom pankreatite [Laparoscopic interventions for acute destructive pancreatitis]. Endoscopic Surgery. 1999;1:6-7. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).