ДІАБЕТИЧНА РЕТИНОПАТІЯ: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТА МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНА ОЦІНКА
Ключові слова:
діабетична ретинопатія; офтальмоскопія; цукровий діабетАнотація
Проведено аналіз офтальмологічних досліджень (офтальмоскопія, біомікроскопія) у 57 чоловіків та 47 жінок віком 21-35 років, сільських мешканців Подільського регіону України, хворих на інсулінозалежний цукровий діабет, які мають стаж хвороби 5 і більше років. Встановлені кореляційні зв'язки між тяжкістю захворювання та показниками очного дна. Виявлені клінічні та офтальмоскопічні варіації у розподілі кореляційних зв'язків між даними показниками.
Посилання
Balabolkin MI. Diabetologiya [Diabetology]. Moscow: Meditsina; 2000. 10 p. (in Russian).
Dedov II, Shestakova MV, Milen'kaya TM. Sakharnyy diabet: retinopatiya, nefropatiya [Diabetes mellitus: retinopathy, nephropathy]. Moscow: Meditsina; 2001. 34 p. (in Russian).
Harding S, Kohner E. Extracts from "Concise Clinical Evidence": Diabetic retinopathy o Commentary: Treatment of diabetic retinopathy. BMJ. 2003;326:1023-5.
Kupperman J, Thomas K, Regillo L. Diabetic retinopathy Modern Problems and results of Treatment. Ophthalmology Times. 2005;(5):3-12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).