РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА УСКЛАДНЕНІ ФОРМИ СИНДРОМУ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ У РАННЬОМУ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ
Ключові слова:
цукровий діабет; синдром діабетичної стопи; ангіопатія; полінейропатіяАнотація
Обстежено 113 хворих на синдром діабетичної стопи. Першій групі хворих проводили традиційне лікування, другій – традиційне лікування доповнювали гальванізацією нижніх кінцівок, третій – лікування поєднували з внутрішньотканинним електрофорезом берлітіону нижніх кінцівок. Сприятливіший перебіг та ефективність лікування відзначали у третій групі хворих. Оцінка ефективності лікування показала позитивний вплив на систему гемокоагуляції та фібринолізу, покращання динаміки цитологічної картини мазків-відбитків з ран, прискорене загоєння ран і зменшення їх бактеріальної забрудненості та зникнення локальних ознак запалення, скорочення кількості післяопераційних ускладнень та середнього терміну стаціонарного лікування.
Посилання
Efimov A, Zueva N, Skrobonskaya N. Diabeticheskie angiopatii: etiologiya i patogenez [Diabetic angiopathies: etiology and pathogenesis]. Liky Ukrainy. 2004;11:36-8. (in Russian).
Liapis MO, Herasymchuk PO. Syndrom stopy diabetyka [Diabetic foot syndrome]. Ternopil: Ukrmedknyha; 2001. 275 p. (in Ukrainian).
Khoult Dzh, Snit P, Steyli Dzh, Uil'yams S, ed. Opredelitel' bakteriy Berdzhi [Bergey Bacterial Identifier]. Moscow: Mir; 1997. Vol. 1. 432 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).