ВПЛИВ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН НА ПРОЦЕСИ АНГІОГЕНЕЗУ ЗА УМОВ ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНОЇ ІШЕМІЇ
Ключові слова:
ішемія; непряма реваскуляризація; електронна мікроскопіяАнотація
Проведено експериментальне дослідження з метою вивчення перспективності використання клітинних препаратів ембріонального походження щодо активації процесів ангіогенезу в умовах ішемії. На субмікроскопічному рівні доведено ефективність застосування ембріональних стовбурових клітин з метою стимуляції процесів ангіогенезу de novo при ішемії кінцівки.
Посилання
Dormandy JA, Nahir M, Ascady G. Fate of the patient with chronic leg ischaemia. J. Cardiovasc. Surg. 1999;30:50-7.
Pell JP, Fowkes FGR. Epidemiology of critical limb ischaemia. Am. J. Physiol. Heart. Circ. Physiol. 2005;2:23-9.
Dryuk NF, Samsonov AV. Nepryamye metody revaskulyarizatsii pri khronicheskoy kriticheskoy ishemii kak al'ternativa amputatsii [Indirect methods of revascularization in chronic critical ischemia as an alternative to amputation]. In: Proceedings of the ХХ z'izdu khirurhiv Ukrainy. Ternopil'; 2002. p. 591-3. (in Russian).
Caplan AI,Bruder SP. Mesenchemal stem cells: building blocks for medicine in the 21st century. Trends in Molecular Medicine. 2001;7:259-64.
Delp MD, Colleran PN, Wilkerson MK, McCurdy MR. Structural and functional remodeling of skeletal muscle microvasculature is induced by simulated microgravity. Am. J. Physiol. Heart. Circ. Physiol. 2005;4:278-99.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).