РЕГЕНЕРАЦІЯ ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИХ ПЕРЕЛОМІВ ПРИ ОСТЕОСИНТЕЗІ ПОЛІМЕРНИМИ ГВИНТАМИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ
Ключові слова:
регенерація; полімер; полігліколід; остеосинтезАнотація
В експерименті на 36 собаках вивчено регенерацію кістки при внутрішньосуглобових переломах медіального виростка стегнової кістки після остеосинтезу фіксаторами з поліаміду-12 і полігліколіду. Загоєння переломів відбувається по первинному типу і настає через 1-2 місяці. Регенерація кісткового каналу, в якому розташовані полімерні гвинти, залежить від ступеня деструкції та розсмоктування полімерного матеріалу. Полігліколід нетоксичний, не змінює регенеративні процеси, біосумісний, тому може бути рекомендований як матеріал, що розсмоктується, для виготовлення фіксаторів для остеосинтезу.
Посилання
Vasiuk VL, Dudko OH, Dudko HIe. Vykorystannia biomaterialu pollihlikolidu dlia osteosyntezu perelomiv kistok [Use of polyglycolide biomaterial for osteosynthesis of bone fractures]. Orthopaedics, Traumatology and Prosthetics. 2008;3:85-7. (in Ukrainian).
Radchenko V, Dedukh N, Malyshkina S, Bengus L. Biorezorbiruemye polimery v ortopedii travmatologii [Bioresorbable polymers in traumatology orthopedics]. Orthopаediecs, Traumatology and Prosthetics. 2006;3:116-24. (in Russian).
Bostman O, Laitinen O, Tynninen O. Tissue restoration after resorption of polyglycolide and poly-laevo-lactic acid screws. J. Bone Joint Surg. Br. 2005;87(11):1575-80.
Waris E, Konttinen Y, Ashammakhi N, Suuronen R, Santavirta S. Bioabsorbable fixation devices in trauma and bone surgery: current clinical standing. Expert Review of Medical Devices. 2004;1(2):229-40.
Handolin L, Kiljunen V, Arnala I, Pajarinen J, Partio EK, Rokkanen P. The effect of low intensity ultrasound and bioabsorbable self-reinforced poly-L-lactide screw fixation on bone in lateral malleolar fractures. Arch. Orthopaedic Trauma Surg. 2005;125(5):317-21.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).