УЛЬТРАСТРУКТУРНІ ЗМІНИ ЕНДОТЕЛІАЛЬНИХ КЛІТИН КАПІЛЯРІВ М'ЯЗОВОЇ ТКАНИНИ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ІШЕМІЇ
Ключові слова:
ішемія; капіляр; електронна мікроскопія.Анотація
Вивчена ультраструктура ендотеліальних клітин капілярів м'язової тканини у лабораторних щурів. Наведена характеристика органел ендотеліоцитів інтактної м'язової тканини та зміни цих клітин у різні терміни після моделювання ішемії. Доведена доцільність застосування методу електронної мікроскопії в експериментальних та клінічних дослідженнях для оцінки патологічних процесів на субклітинному рівні.
Посилання
Albers M, Romiti M, Brochado-Neto FC. Meta-analysis of popliteal-to-distal vein bypass grafts for critical ischemia. J. Vasc. Surg. 2006;43(3):498-503.
Sritharan K, Davies AH. The ischaemic leg. Br. J. Hosp. Med. 2006;67(3):56-68.
Di Stefano R, Limbruno U, Barone D, Balbarini A. Therapeutic angiogenesis of critical lower limb ischemia. Review of the literature and prospects of research on stem cells. Ital. Heart. J. Suppl. 2004;5:1-13.
Laissy JP, Pernes JM. Imaging of the lower limbarteries: when, how and why? J. Radiol. 2004;85:845-50.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).