ВЗАЄМОВІДНОШЕННЯ АНАТОМІЧНИХ СТРУКТУР РЕТРОБУЛЬБАРНОГО ВІДДІЛУ ОЧНОЇ ЯМКИ У ПЛОДІВ 7-9 МІСЯЦІВ
DOI:
https://doi.org/10.24061/213757Ключові слова:
очна ямка, ретробульбарний відділ, плід, анатоміяАнотація
Анатомічне дослідження проведено на 28 трупах плодів людини. Встановлено, що в 3-му триместрі внутрішньоутробного розвитку визначається дефінітивний стан органів та структур внутрішньоконусного простору ретробульбарного відділу очної ямки. Наведені особливості взаємовідношень судинно-нервових елементів між собою та суміжними структурами.Посилання
Luchyk VI, Proniaiev VI. Klinichna anatomiia orhana zoru [Clinical anatomy of the organ of vision]. Chernivtsi: Medychna akademiia; 2000. 147 р. (in Ukrainian).
Toporov GN. Klinicheskaya anatomiya litsa [Clinical Anatomy of the Face]. Kharkov: Fakt; 2003. 223 р. (in Russian).
Richard S. Snell, Michael A. Lemp. Clinical Anatomy of the Eye. Blackwell Publishing; 1998. 432 p.
Brovkina AF. Problemy orbital'noy khirurgii [Problems of orbital surgery]. Journal of Ophthalmology. 2000;3:8-10. (in Russian).
Shkrobanets' AA. Rozvytok orhana zoru v zarodkovomu periodi ontohenezu [Development of the organ of vision in the embryonic period of ontogeny]. Clinical Anatomy and Operative Surgery. 2008;7(1):57-9. (in Ukrainian).
Shkrobanets AA. Topografiya nervov glaznitsy v rannem periode ontogeneza cheloveka [Topography of the orbit nerves in the early period of human ontogenesis]. In: Aktual'nye problemy morfologii. Grodno; 2008. p. 129-30. (in Russian).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).