ВМІСТ ПРОЗАПАЛЬНИХ МЕДІАТОРІВ І ЦИТОКІНІВ Т-ХЕЛПЕРІВ 1, 2 ТИПІВ ЯК ІМУНОРЕГУЛЯТОРНИЙ КРИТЕРІЙ У ДІТЕЙ З РІЗНИМИ ФОРМАМИ ПЕРИТОНІТУ З ПОГЛЯДУ ТИНКТОРІАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗБУДНИКА НА ЕТАПІ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.24061/213747Ключові слова:
перитоніт, прозапальні медіатори, цитокіни Т-хелперів 1, 2 типів, дітиАнотація
Для вивчення прозапальних медіаторів і цитокінів Т-хелперів 1, 2 типів при перитоніті проведене дослідження у 114 дітей. Підвищена секреція прозапальних медіаторів при перитоніті у дітей пов'язана з перевагою цитокінів клітинного профілю (ІЛ-2, ІФ-β). Дані зміни найбільше виражені при грамнегативній інфекції.Посилання
Ketlinskiy SA. Sovremennye aspekty izucheniya tsitokinov [Modern aspects of the study of cytokines]. Russian Journal of Immunology. 1999;1(4):46-52. (in Russian).
Lapach SN, Chubenko AV, Babich PN. Statisticheskie metody v mediko-biologicheskikh issledovaniyakh [Statistical methods in biomedical research]. Kiev: Morion; 2000. 319 р. (in Russian).
Pasternak II, Bodnar BM, Bezrukov LO, Brozhyk VL, Bodnar OB, Shestobuz SV. Suchasna otsinka imunolohichnykh pokaznykiv u ditei z hostrym destruktyvnym apendytsytom, uskladnenym poshyrenymy formamy perytonitu [Current assessment of immunological parameters in children with acute destructive appendicitis complicated by common forms of peritonitis]. Bukovinian Medical Herald. 2000;4(1-2):85-7. (in Ukrainian).
Fedorov KK. Pervichnyy peritonit u detey [Primary peritonitis in children]. Bulletin of Siberian Medicine. 2004;2:47-56. (in Russian).
Mantovani A, Allavena P, Vecchi A , Sozzani S. Chemokines and chemokine receptors during activation and deactivation of monocytes and dendritic cells and in amplification of Th1 versus Th2 responses. Int. J. Clin. Lab. Res. 1998;28:77-82.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).