МОДЕЛЮВАННЯ РОЗМІРІВ ТА ОБ'ЄМУ СЕЛЕЗІНКИ МЕТОДОМ ПОКРОКОВОГО РЕГРЕСІЙНОГО АНАЛІЗУ В ЮНАКІВ ТА ДІВЧАТ З РІЗНИМИ СОМАТОТИПАМИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/195308Ключові слова:
сонографія селезінки, антропо-соматометричні показники, регресійні моделі, здорові юнаки і дівчата, соматотипАнотація
У здорових міських юнаків та дівчат Поділля різних соматотипів за допомогою методу покрокового регресійного аналізу побудовані статистично значимі високоінформативні моделі сонографічних розмірів та об'єму селезінки залежно від антропо-соматометричних показників. Найменша кількість моделей сонографічних розмірів селезінки, які мають точність опису ознаки більше ніж 50 %, спостерігається у юнаків та дівчат мезоморфного соматотипу, а також у дівчат-ектоморфів. В інших випадках всі моделі мають точність опису ознаки більше ніж 50 %. Найвища точність опису ознак встановлена у дівчат-ектомезо- і ендомезоморфів та в юнаків із середнім проміжним соматотипом.Посилання
Belik NV, Brukhnova LS. Aktual'nist' vyznachennia indyvidual'nykh normatyvnykh ekhometrychnykh pokaznykiv vnutrishnikh orhaniv cherevnoi porozhnyny [The relevance of determining individual normative echometric indices of the internal abdominal organs]. Biomed. and Biosoc. Anthropol. 2006;6: 25-9. (in Ukrainian).
Hunas IV, Belik NV, Prokopenko SV. Modeliuvannia indyvidual'nykh ekhoparametriv pechinky, pidshlunkovoi zalozy, selezinky i zhovchnoho mikhura metodom pokrokovoho rehresiinoho analizu u zdorovykh mis'kykh pidlitkiv Podillia [Modeling of individual echoparameters of liver, pancreas, spleen and gallbladder by stepwise regression analysis in healthy urban adolescents of Podillya]. Word ld of Medicine and Biology. 2006;2:12-5. (in Ukrainian).
Carter J, Heath B. Somatotyping – development and applications. Cambridge University Press; 1990. – 504 р.
Heymsfield SB. Anthropometric measurement of muscle mass: revised eyuatiens for calculating bonefree arm muscle area. Am. J. Clin. Nutz. 1982;36(4):680-90.
Mit'kov VV, ed. Klinicheskoe rukovodstvo po ul'trazvukovoy diagnostiki [Clinical Guide to Ultrasound Diagnostics]. Mjscow: Vidar; 1999. Vol. 1. 336 p. (in Russian).
Dergachev AI. Ul'trazvukovaya diagnostika zabolevaniy vnutrennikh organov [Ultrasound diagnosis of diseases of the internal organs]. Мoscow: Izd-vo RUDN; 1995. 334 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).