ЛЕКТИНГІСТОХМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕАКТИВНОСТІ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ЩУРІВ У ЕКСПЕРИМЕНТІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.15.1.2016.8Ключові слова:
дванадцятипала кишка, реактивність, лектини, антиген стимуляціяАнотація
Робота присвячена вивченню особливостей дванадцятипалої кишки новонароджених щурів у ранньому післянатальному періоді в нормі та після дії антигену. Показано, що введення антигену призводить до збільшення вмісту PNA+-лімфоцитів в епітелії слизової та підслизової основи структур дванадцятипалої кишки. Їх кількість у експериментальних тварин достовірно збільшується на 1-3-у добу після народження, після чого поступово зменшується до 14-ї доби життя. Після 14-ї доби життя спостерігаються поодинокі PNA+-лімфоцити. Також вивчена динаміка SBA+-лімфоцитів у дванадцятипалій кишці. Їх кількість відносно стабільна на першу добу після народження, та після 14-ї доби життя зростає в 1,5-2 рази і досягає максимуму на 30-ту добу життя.Посилання
Khaitov RM, Pinegin BV. Immunnaya sistema zheludochno-kishechnogo trakta: osobennosti funktsionirovaniya v norme i pri patologii [Immune system of the gastrointestinal tract: peculiarities of functioning in norm and in pathology]. Immunology. 1997; 5: 4-7 (in Russian).
Nesterova IV, Shvydchenko IN. Osobennosti stroeniya i funktsionirovaniya immunnoy sistemy zheludochno-kishechnogo trakta [Features of the structure and functioning of the immune system of the gastrointestinal tract]. Allergology and Immunology. 2002; 3 (2): 282-292 (in Russian).
Bernik NV, Oliinyk IYu, Lavriv LP. Morfolohiia liudyny i lektynhistokhimiia [The morphology of human and lectinhistochemistry]. Clinical and Experimental Pathology. 2010; 9 (3): 138-143 (in Ukrainian).
Antoniuk VO. Lectins and its sources of raw materials. Lviv: Quart, 2005; 554 (in Ukrainian).
Kozhemiakin YuM, Khromov OS, Filonenko MA, Saifetdinova HA. Scientific and practical advice on keeping laboratory animals and work with them. Kiev: Avitsenna. 2002; 156 (in Ukrainian).
Voloshin MA, Grigoreva YeA, Shcherbakov MS. Vnutriutrobnaya antigennaya stimulyatsiya kak model dlya izucheniya morfogeneza organov [Intrauterine antigenic stimulation as a model for the study of organ morphogenesis]. Morphological statements. Ufa, 2006; 1-2 (app.1): 57-59 (in Russian).
Roit A. Fundamentals of Immunology, translated from English. Moscow: Mir, 1991; 287 (in Russian).
Petrov RV. Immunology. Moscow: Medicine, 1982; 368 (in Russian).
Tumanov AV. The development of secondary lymphoid organs. Immunology. 2004; 2: 120-128 (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).