НАШ ДОСВІД ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ШЛУНКА ПРИ ПОЄДНАНІЙ ТРАВМІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.15.1.2016.17Ключові слова:
травма, пошкодження шлунку, діагностика, лікуванняАнотація
У статті представлені результати діагностики та лікування 57 хворих з ізольованими (12) та поєднаними пошкодженнями шлунку. Доопераційна діагностика пошкоджень шлунку при травмі була можливою у 25,6% випадків. Пошкодження передньої стінки шлунку виявлено у 42 пацієнтів, задньої – у 4 хворих при торакоабдомінальних пораненнях, обох стінок органу – у 11 хворих. У більшості хворих було виконано ушивання ран шлунка (75%). На другому місці за частотою була ліквідація гематом при забою органа. Також були виконані дренуючі операції, антрумектомія або резекція ½ шлунку, в одному випадку була накладена тимчасова декомпресійна гастростома за допомогою катетера Фолея після ушивання розриву в кардіальному відділі шлунку. Ендоскопічне ушивання ран шлунка ручним ендошвом чи за допомогою степлера було можливим у двох хворих. Ускладнення у післяопераційному періоді виникли у 9 (15,8%) хворих із розривами всіх шарів стінки шлунку. Необхідність релапаротомії виникла у 5 пацієнтів. Померло 3 із 5 повторно оперованих хворих із поєднаними пошкодженнями.Посилання
Abakumov MM, Lebedev NV, Malyarchuk VI. Damage of the abdomen with a combined injury. Moscow: Meditsina, 2005; 288 (in Russian).
Aghajanyan VV. Polytrauma. Novosibirsk: Nauka, 2003; 483 (in Russian).
Ankin LN. Polytrauma. Moscow: MYeDpress-inform, 2004; 173 (in Russian).
Yermolov AS, Popova TS, Pakhomova GV, Uteshev NS. Syndrome of intestinal failure in emergency abdominal surgery (from theory to practice). Moscow: MedEkspertPress, 2005; 460 (in Russian).
Yeryukhin IA, Khrupkin VI. Organizatsiya i obem khirurgicheskoy pomoshchi ranenym [Organization and scope of surgical care for the wounded]. In: The experience of medical support of troops in Afghanistan 1979-1989. Moscow: GVKG imeni akademika N.N. Burdenko, 2002; 400 (in Russian).
Urman MG. Injury of the abdomen. Permian, 2003; 258 (in Russian).
Finkielman JD, Gajic O, Farmer JC. The initial Mayo Clinic experience using high-frequency oscillatory ventilation for adult patients: a retrospective study. BMC Emerg. Med. 2006; 6 (1): 2.
Holte K, Kehlet H. Postoperative ileus: progress towards effective management. Drugs. 2002; 62: 2603-2615.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).