РОЛЬ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ ДО ЗМІСТУ ЛЕКЦІЇ ТА МЕТОДУ ПРЕС В ПОЛІПШЕННІ ВИКЛАДАННЯ ТА ЗАСВОЄННЯ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ТЕОРЕТИЧНИХ ТА КЛІНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.22.2.2023.22Ключові слова:
навчальний процес; проблемні питання до змісту лекції; метод ПРЕС; високопрофесійні компетенціїАнотація
У статті зосереджено увагу на ролі проблемних питань до змісту лекції та методу ПРЕС в покращанні викладання фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін. Специфікою теми є аналітичний підхід до застосування методу дослідження – описового співставлення – для аналізу, синтезу і узагальнення ролі проблемних питань до змісту лекції та методу ПРЕС у можливості суттєвого покращання засвоєння провідних теоретичних і клінічних дисциплін.
Наукова новизна. Вперше забезпечено впровадження в практику оригінального, новаторського, альтернативного підходу, який показує, що проблемні питання до змісту лекції та метод ПРЕС сприяють ефективному формуванню високопрофесійних компетенцій.
Висновок. Впровадження в навчальний процес проблемних питань до змісту лекції та методу ПРЕС дає можливість досягти провідних інтересів фундаментальних теоретичних і клінічних дисциплін глибокого пізнання загальних законів розвитку хвороби, передхвороби, забезпечити їх провідну роль в формуванні в студентів основ клінічного мислення та підвищення якості навчального процесу.
Посилання
Bloom BS. Taxonomy of educational objectives: The classifi cation of educational goals. New York: Longman; 1984. 207 p.
Rohovyi YuIe, Bocharov AV, Kobylians'ka RM. Rol' al'ternatyvnykh metodiv navchannia pry vykladanni teoretychnykh ta klinichnykh medychnykh dystsyplin [The role of alternative teaching methods in teaching theoretical and clinical medical disciplines]. Medychna osvita. 2003;1:22-4. (in Ukrainian).
Kalashnikova LM, Zhernovnikova OA. Higher school pedagogy in diagrams and tables: a study guide. Kharkiv; 2016. 260 p.
Malykhin OV, Pavlenko IH, Lavrent'ieva OO, Matukhova IH. Metodyka vykladannia u vyschii shkoli [Teaching methods in higher education]. Kyiv: KNT; 2014. 262 p. (in Ukrainian).
Rohovyi YuIe, Slobodian KV, Doroshko VA, Kolesnyk OV, Kovpak AV, Chorna NM. Patofiziolohiia [Pathophysiology]. 3th ed. Chernivtsi: Bukrеk; 2021. 404 р. (in Ukrainian).
Nechytailo MIu, Bilookyi VV, Rohovyi YuIe. Zhovchnyi perytonit: patofiziolohiia i likuvannia [Biliary peritonitis: pathophysiology and treatment]. Chernivtsi: BDMU; 2011. 296 p. (in Ukrainian).
Gozhenko AI. Teoria bolezni. Odessa: Fenics; 2018. 236 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).