СКЛЕРОМА ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ З ХРОНІЧНИМ СТЕНОЗОМ ТРАХЕЇ ІІІ СТ У ХВОРОЇ СТАРЕЧОГО ВІКУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.21.2.2022.24Ключові слова:
верхні дихальні шляхи; склерома; трахея; старечий вік; отоларингологіяАнотація
Склерома – ендемічне захворювання, поширене в основному на Західній Україні, в Західній Білорусії і прилеглих до них областях. Склерома належить до хронічних захворювань, при яких уражається переважно слизова оболонка верхніх дихальних шляхів. Цей клінічний випадок привернув увагу у зв’язку з рідкісним на сьогоднішній день діагнозом захворювання, віком хворої (88 р.), найбільш важкою локалізацією процесу з точки зору клінічного перебігу, вираженим концентричним лійкоподібним звуженням трахеї до 5-6 мм просвіту впродовж 4-5 см довжини трахеї з вираженим хронічним стенозом.
Посилання
Barilyak RA, Sakhelashvili NA. Skleroma [Scleroma]. Kyiv: Zdorov’ia; 1974. 184 p. (in Russian).
Zarits'kiy LA. Skleroma dykhatel'nykh putey [Respiratory scleroma]. Moscow: Medgiz; 1963, Vol. 4. p. 320-48. (in Russian).
Kitsera OO. Klinichna otorynolarynholohiia [Clinical otorhinolaryngology]. Lviv: Vydavnytstvo «Kvart»; 2006. 531 p. (in Ukrainian).
Rasil'nikov AP, Izraitel' NA. Skleroma (mikrobiologiya, epidemiologiya, diagnostika) [Scleroma (microbiology, epidemiology, diagnostics]). Minsk: «Belarus'»; 1971. 216 p. (in Russian).
Derepa KP. O naibolee vygodnom polozhenii bol'nogo skleromoy pri trakheobronkhoskopii [On the most advantageous position of a patient with scleroma during tracheobronchoscopy]. Vestnik otorinolaringologii. 1963;2:55-8. (in Russian).
Borysov OA. Nespetsyfichni protsesy trakheobronkhial'noho dereva u khvorykh skleromoiu za danymy optychnoi bronkhoskopii [Nonspecific processes of the tracheobronchial tree in patients with scleroma according to optical bronchoscopy]. In: Aktual'ni pytannia skleromy. Kyiv: Zdorov’ia; 1967. p. 106-8. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).