ВАРІАНТ ФЕТАЛЬНОЇ ТОПОГРАФІЇ ЯРЕМНИХ ВЕН
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.21.2.2022.23Ключові слова:
зовнішня яремна вена; внутрішня яремна вена; плід; варіантна анатоміяАнотація
Наведено атиповий випадок топографії лівої зовнішньої яремної вени і деяких позачерепних приток лівої внутрішньої яремної вени у плода людини 7 місяців, а саме: ліва зовнішня яремна вена, що утворена двома притоками: передньою – за нижньощелепною веною і задньою – задньою вушною веною, впадає у ліву підключичну вену. Виявлено впадання лівої головної вени у ліву зовнішню яремну вену, відсутність лівих передньої яремної і потиличної вен, і анастомозу занижньощелепної вени з глибокою веною лиця. Описаний варіант фетальної топографії лівих яремних вен зацікавить як морфологів, так і фетальних хірургів.
Посилання
Akhtemiichuk YuT. Aktual'nist' naukovykh doslidzhen' u haluzi perynatal'noi anatomii [Relevance of scientific research in the field of perinatal anatomy]. Neonatolohiia, khirurhiia ta perynatal'na medytsyna. 2012;2(1):15-21. (in Ukrainian).
Adzick NS. Prospects for fetal surgery. Early Hum Dev. 2013;89(11):881-6. doi: 10.1016/j.earlhumdev.2013.09.010.
Pedreira DA. Advances in fetal surgery. Einstein (Sao Paulo). 2016;14(1):110-2. doi: 10.1590/ S1679-45082016MD3449.
Vovk YuN. Znachenie individual'noy anatomicheskoy izmenchivosti dlya razvitiya klinicheskoy anatomii [Significance of individual anatomical variability for the development of clinical anatomy]. Klinichna anatomiia ta operatyvna khirurhiia. 2016;15(1):101-4. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).