РЕАКТИВНІ ЗМІНИ ОРГАНІВ ІМУННОЇ СИСТЕМИ ПІД ВПЛИВОМ ПАТОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ
Ключові слова:
тимус; селезінка; експериментальний алергічний енцефаломієліт; інтерферон; імунодепресантАнотація
В експерименті вивчали зміни в органах імуногенезу (тимусі та селезінці), які відбуваються за умов демієлінізації та використання препарату "Ребіф", травми периферійного нерва та фармакологічної корекції цього стану імунодепресантом. Дослідження проводили на білих щурах, у яких ініціювали експериментальний алергічний енцефаломієліт, у гострій стадії якого вводили інтерферон β-1а. Останній відновлює тимус та селезінку при тривалому використанні. Після травми периферійного нерва змінюються співвідношення кіркової та мозкової речовини в тимусі, білої та червоної пульпи в селезінці. За умов введення циклоспорину А вираженість цих змін значно менша.
Посилання
Zavalishin IA, Golovkina VI. Rasseyannyy skleroz. Izbrannye voprosy teorii i praktiki [Multiple sclerosis. Selected questions of theory and practice]. Мoscow; 2000. 639 p. (in Russian).
Mel'nyk NO. Morfolohiia pidkolinnykh limfatychnykh vuzliv pravoi kintsivky shchuriv u protsesi reheneratsii sidnychoho nerva [Morphology of popliteal lymph nodes of the right limb of rats in the process of sciatic nerve regeneration]. Ukrains'kyi naukovo-medychnyi molodizhnyi zhurnal. 1995;3:18-22. (in Ukrainian).
Petrov RV, Khaitov RM, Man'ko VM, Mikhaylova AA. Kontrol' i regulyatsiya immunnogo otveta [Control and regulation of the immune response]. Leningrad: Meditsina; 1991. 310 p. (in Russian).
Avtandilov GG. Meditsinskaya morfometriya [Medical morphometry]. Мoscow; 1990. 382 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).