УЛЬТРАСТРУКТУРНІ ЗМІНИ ЛЕЙОМІОЦИТІВ МОЧЕТОЧНИКА ПРИ УРЕТЕРОГІДРОНЕФРОЗІ І ПІСЛЯ УРЕТЕРОЦИСТОНЕОСТОМІЇ З НАСТУПНОЇ ЕЛЕКТРОСТИМУЛЯЦІЄЮ В ЕКСПЕРИМЕНТІ
Ключові слова:
сечовід; лейоміоцити; ультраструктура; гідронефроз; уретероцистонеостомія; електростимуляціяАнотація
Досліджена ультраструктура лейоміоцитів сечоводів 24 собак. При уретерогідронефрозі поряд з їх гіпертрофією виявляються дистрофічні зміни ультраструктур та збільшення гетерогенності за електронною щільністю цитоплазми. Застосування електростимуляції високочастотними синусоїдальними модульованими токами після уретероцистоне-
остомії прискорює адаптаційно-відновлювальні процеси у лейоміоцитах.
Посилання
Lytvynets' YeA. Hidronefrotychna transformatsiia: morfofunktsional'ni zminy na stadiiakh perebihu [Hydronephrotic transformation: morphofunctional changes at the stages of the course]. Urolohiia. 1998;3:52-4. (in Ukrainian).
Pugachev AG, Kudryavtsev YuV, Larionov IN, Kuznetsov VM, Osipov VP, Chumakov AM. Gidronefroz u detey [Hydronephrosis in children]. Urologiya i nefrologiya. 1993;5:2-4. (in Russian).
Zashikhin AL, Selin Ya, Bashilova EN, Agafonov YuV, Markov NV. Reaktivnaya perestroyka gladkoy myshechnoy tkani mochetochnikov pri razvitii puzyrno-mochetochnikovogo reflyuksa u detey [Reactive reconstruction of smooth muscle tissue of the ureters in the development of vesicoureteral reflux in children]. Arkhiv patologii. 2001;5:19-23. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).