ГІСТОГЕНЕЗ І ДЕФІНІТИВНА СТРУКТУРА ТКАНИН ЗУБА В АСПЕКТІ ІМУНОГЕННИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЕМАЛІ
Ключові слова:
емалевий орган; зубний сосочок; дентин; емаль; імунітетАнотація
В роботі обгрунтовано положення, згідно з яким основним призначенням емалевого органа є забезпечення бар'єру між зоною продукції енамелобластами органічного матриксу емалі, який володіє імуногенними властивостями, та внутрішнім середовищем організму. В зрілому зубі таку бар'єрну функцію виконує розміщена між дентином та емаллю
пластинка, яка являє собою кальцифікований шар волокнистих сполучнотканинних структур, наявність яких виявлена нами вперше за допомогою спеціально розробленого методу.
Посилання
Kostilenko YuP, Boyko IV. Strukturnoe obespechenie obmennykh protsessov v dentine [Structural support of metabolic processes in dentin]. Ukrains'kyi stomatolohichnyi al'manakh 2003;5:4-7. (in Russian).
Kostilenko YuP, Prilutskiy AK. Strukturnoe obespechenie trofiki vnutrennego epiteliya emalevogo organa zubnykh zachatkov cheloveka [Structural support of the trophism of the internal epithelium of the enamel organ of human dental germs]. Reports of Morphology. 2003;2:173-5. (in Russian).
Bykov VL. Gistologiya i embriologiya organov polosti rta cheloveka [Histology and embryology of the human oral cavity organs]. 2th ed. St. Petersburg; Spets. lit.; 1998. 247 p. (in Russian).
Lutsyk OD, Makieiev VF, Yashchenko AM. Atlas mikroanatomii orhaniv rotovoi porozhnyny [Atlas of microanatomy of the oral cavity]. L'viv: Vydavn. Dim “Nautilus”; 1999. 208 p. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).