МОРФОЛОГІЯ ЗАГОЄННЯ ГЛИБОКИХ ОПІКІВ ПІСЛЯ РАННЬОЇ НЕКРЕКТОМІЇ ТА АВТОДЕРМОПЛАСТИКИ
Ключові слова:
опікова рана; рання некректомія; автодермопластика; рубецьАнотація
Перебіг репаративних процесів при загоєнні глибоких опіків за умов їх пластичного закриття автодермотрансплантатом має пряму залежність від того, чи виконано воно безпосередньо після ранньої некректомії, чи після самостійного очищення рани та формування грануляційної тканини. Приживлення автодермотрансплантатів залежить від стану тканин ранового дна. Рання некректомія з автодермопластикою забезпечує якісні зміни процесу загоєння опікових ран і зменшення об'єму та щільності новоутвореного сполучнотканинного регенерату. Це не тільки скорочує терміни загоєння, а й призводить до формування більш функціонального рубця.
Посилання
Zhernov OA. Patohenez strukturno-funktsional'nykh porushen' pry kontrakturakh pislia termichnykh urazhen' kintsivok [Pathogenesis of structural and functional disorders in contractures after thermal lesions of the extremities]. Hospital Surgery. 2003;3:107-11. (in Ukrainian).
Koval'chuk OL, Taran VM, Bihuniak VV, Martyniuk VM. Khirurhichne likuvannia opikiv III A stupenia [Surgical treatment of III A degree burns]. Hospital Surgery. 2000;1:90-3. (in Ukrainian).
Singer AJ, Clark RAF. Cutaneous Wound Healing. The New Engl. J. of Med. 1999;341(2):738-46.
Povstianyi MIu, Zhernov OA, Tsyhankov VP, Sochiienkova LS, Tatsiuk SV. Elektrotermichni urazhennia velykykh suhlobiv kintsivok i kysti [Electrothermal lesions of large joints of limbs and hands]. Visnyk naukavykh doslidzhen'. 2002;4:76-9. (in Ukrainian).
Shakespeare P. Burn wound healing and skin substitutes. Burns. 2001;27(5):517-22.
Hrabovyi OM, Prosha MV. Izopropanol-tseloidyn-parafinovyi metod zalyvky materialu dlia histolohichnykh doslidzhen' [Isopropanol-celloid-paraffin method of pouring material for histological examinations]. Ukrains'kyi zhurnal medychnoi tekhniky i tekhnolohii. 1994;1-2:44-7. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).