ЗАСТОСУВАННЯ ЛАПАРОСКОПІЇ В ЛІКУВАННІ ТРУБНОЇ ВАГІТНОСТІ
Ключові слова:
трубна вагітність; лапароскопія; лапаротоміяАнотація
Проведено аналіз 100 оперативних втручань у пацієнток з трубною вагітністю з використанням лапароскопій (48) та лапаротомій (52). У 3 пацієнток лапароскопія завершена лапаротомією. Розглянуто переваги лапароскопічного методу. Підкреслено, що конверсійна лапаротомія у складних випадках не повинна вважатися неуспіхом лапароскопії.
Посилання
Burdum GM, Frolova OG. Reproduktivnye poteri [Reproductive loss]. Мoscow: Triada-Kh; 1997. 203 p. (in Russian).
Tkachuk LO, Huranda AI. Mistse laparoskopii v diahnostytsi y likuvanni pozamatkovoi vahitnosti [The place of laparoscopy in the diagnosis and treatment of ectopic pregnancy]. Odes'kyi medychnyi zhurnal. 2001;2:80-2. (in Ukrainian).
Holota VIa, Martynova VIa. Poshyrenist' pozamatkovoi vahitnosti v suchasnykh umovakh [Prevalence of ectopic pregnancy in modern conditions]. Pediatriia, akusherstvo ta hinekolohiia. 2001;6:106-10. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).