ГІСТОТОПОГРАФІЯ СІАЛО- ТА N-АЦЕТИЛ-D- ГЛЮКОЗАМІНОКОН'ЮГАТІВ У РАННЬОМУ ГІСТОГЕНЕЗІ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ В ЛЮДИНИ ПРИ ТИПОВІЙ ТА АТИПОВІЙ ІМПЛАНТАЦІЇ
Ключові слова:
ембріональний гістогенез людини; трубна вагітність; лектини; дихальна системаАнотація
Вивчені 122 зародки людини віком від 21 доби до 12 тижнів при типовій імплантації та 10 зародків при атиповій імплантації. Сіало- та N-ацетил-D-глюкозамінокон'югати клітин та екстрацелюлярних структур дихальної системи
виявляли за допомогою обробки серійних зрізів лектинами зародків пшениці, бузини чорної і бульб картоплі, кон'югованих з пероксидазою хрону. Гістогенетичні формоутворювальні прoцеси при типовій імплантації корелюють з
біосинтезом і перерозподілом сіалокон'югатів та N-ацетил-D-глюкозамінокон'югатів. При атиповій імплантації процес сіалування глікополімерів змінюється.
Посилання
Vagin DV, Shapovalova EYu, Balabantsev AG. Vyyavlenie pereraspredeleniya glikokon"yugatov – retseptorov k lektinam pri allergicheskom i gnoynom vospalenii po sravneniyu s normoy [Revealing the redistribution of glycoconjugates - receptors for lectins in allergic and purulent inflammation in comparison with the norm]. Zhurnal vushnykh, nosovykh i horlovykh khvorob. 2003;2:40. (in Russian).
Shapovalova EYu, Lutsik AD. Izmenenie uglevodnogo sostava tkaney v protsesse rannego embrional'nogo gistogeneza dykhatel'noy sistemy u cheloveka [Changes in the carbohydrate composition of tissues during early embryonic histogenesis of the respiratory system in humans]. Tavricheskiy mediko-biologicheskiy vestnik. 2000;1-2:175-8. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).