ТОПОГРАФО-АНАТОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБАКРОМІАЛЬНОГО ПРОСТОРУ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБА
Ключові слова:
субакроміальний простір; коракоакроміальна дуга; анатоміяАнотація
На 40 препаратах плечових суглобів померлих людей вивчені анатомічні особливості субакроміального простору плечового суглоба. На 6 препаратах суглобів з мінімальним значенням опуклості коракоакроміальної дуги
виявлені патологічні зміни.
Посилання
Frank A, Pettrone L. Athletic injuries of the shoulder. Washington; 1995. 402 p.
Strofun SS, Dolhopolov OV. Diahnostyka ta khirurhichne likuvannia syndromu subakromial'noho konfliktu (impingement syndrome) [Diagnosis and surgical treatment of subacromial conflict syndrome]. Visnyk ortopedii, travmatolohii ta protezuvannia. 2000;1:20-2. (in Ukrainian).
Zuckermann JD, Kummer FJ, Cuomo F, Simon J, Rosenblum S, Katz N. The influence оf the coracoacromial arch anatomy on rotator cuff tears. J. Shoulder. elbow surg. 1992;1(1):4-14.
Arkhipov SV. Artroskopicheskaya subakromial'naya dekompressiya plechevogo sustava [Arthroscopic subacromial decompression of the shoulder joint]. Orthopaedies, Traumatology and Prosthetics. 1999;2:79-82. (in Russian).
Fremerey R, Bastion L, Siebert W. The coracoacromial lig. anat. and biomechan. properties with respect to rotator cuff dis. Knee surg., sp. traum., arthroscopy. 2000;8(5):308-13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).