СПОСІБ СУБТОТАЛЬНОЇ РЕЗЕКЦІЇ ГОРТАНІ З ПРИВОДУ РАКУ ГОРТАНІ ТзNоМо В ОСІБ ЛІТНЬОГО ВІКУ
Ключові слова:
рак гортані; роздільна функція; літній вік; субтотальна резекція гортаніАнотація
Завдяки розробленому способу субтотальної резекції гортані м'яке рубцювання штучно сформованої верхньої стінки гортані дозволило відновити дихання через природні шляхи у більшості хворих (78%). Необхідність у постійній трахеостомі виникла в 21,7% хворих, яким не застосовували ефективний променевий захист тканин. Рецидив пухлини протягом першого року після операції виявлений у 13% хворих, в зв'язку з чим їм була проведена ларингектомія.
Посилання
Tkachuk SN. Rekonstruktivno-vosstanovitel'naya khirurgiya raka gortani [Reconstructive surgery for laryngeal cancer]. Kharkiv: Osnova; 1997. 240 р. (in Russian).
Seleznev KG, Vanchenko VN, Okun' OS. Analiz oslozhneniy pri provedenii organosokhranyayushchikh operatsiy po povodu raka gortani Tz№oMo lits pozhilogo vozrasta [Analysis of complications during organ-preserving surgeries for laryngeal cancer TzNoMo in the elderly]. Zhurnal vushnykh, nosovykh i horlovykh khvorob. 2003;6:27-30. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).