ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА МОДЕЛЬ ХРОНІЧНОЇ ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ ЗАЦИБУЛИННОЇ ЧАСТИНИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
Ключові слова:
хронічна пептична виразка; дванадцятипала кишка; модельАнотація
У роботі наведені методи моделювання хронічної пептичної виразки "зацибулинної" частини дванадцятипалої кишки (ДПК) за допомогою дуоденального дренажу, спрямовані на усунення факторів захисту її слизової оболонки від агресивної дії соляної кислоти. Запропоновані моделі дозволяють отримати хронічну пептичну виразку "зацибулинної" частини ДПК протягом 3-х місяців у 94,1% випадків.
Посилання
Holubchykov MV. Statystychnyi ohliad zakhvoriuvanosti naselennia Ukrainy na khvoroby orhaniv travlennia [Statistical review of the incidence of digestive diseases in the population of Ukraine]. Suchasna hastroenterolohiia i hepatolohiia. 2000;1:17-20. (in Ukrainian).
Svintsitskiy AS, Solov'eva GA. Patogenez yazvennoy bolezni v svete sovremennykh predstavleniy [Pathogenesis of peptic ulcer in the light of modern concepts]. Modern Gastroenterology. 2000;1:26-8. (in Russian).
Xia HH, Phung N, Kalantar JS, Talley NJ. Demographic and endoscopic characteristics of patients with Helicobacter pylori positive and negative peptic ulcer disease. Med. J. Austr. 2000;173(10):515-59.
Lee A. Animal models of gastroduodenal ulcer disease. Best. Pract. and Research in Clin. Gastroenter. 2000;14(1):75-96.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).