СЕГМЕНТАРНА РЕЗЕКЦІЯ ПЕЧІНКИ З ЕНДОВАСКУЛЯРНИМ КОНТРАСТУВАННЯМ СЕГМЕНТА
Ключові слова:
резекція печінки; малоінвазивна хірургія; внутрішньопечінкова ангіоархітектонікаАнотація
Робота присвячена проблемі інтеграції малоінвазивних методик у хірургічну гепатологію. Авторами розроблена та анатомічно обгрунтована сегментектомія печінки з ендоваскулярним катетерним контрастуванням сегмента. Контрастування та анатомічна резекція сегмента печінки здійснюються після встановлення у відповідній сегментарній гілці ворітної вени катетера Swan-Ganz, її оклюзії балоном катетера та перфузії барвником. Клінічне застосування нової методики може бути перспективним у пацієнтів зі зниженими функціональними резервами печінки.
Посилання
Nordlinger B, Peschaud F, Malafosse R. Resection of liver metastases from colorectal cancer – how can we improve results? Colorectal Dis. 2003;5(5):515-7.
Vishnevskiy VA, Kubyshkin VA, Chzhao AV, Ikramov RZ. Operatsii na pecheni [Liver surgery]. Мoscow: Miklosh; 2003. 156 p. (in Russian).
Allen PJ, Jarnagin WR. Current status of hepatic resection. Adv. Surg. 2003;37:29-49.
Kraus TW, Golling M, Klar E. Definition of surgical degree of freedom by functional anatomy in liver resection surgery. Chirurg. 2001;72(7):794-805.
Machado MA, Herman P, Machado MC. A standardized technique for right segmental liver resections. Arch. Surg. 2003;138(8):918-20.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).