ВПЛИВ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ НА АДГЕЗИВНО- КОСТИМУЛЯЦІЙНУ ВЗАЄМОДІЮ ІМУНОКОМПЕТЕНТНИХ КЛІТИН У ПОСТРАЖДАЛИХ З АБДОМІНАЛЬНОЮ ТРАВМОЮ, УСКЛАДНЕНОЮ НЕСПРОМОЖНІСТЮ ШВІВ
Ключові слова:
абдомінальна травма; неспроможність швів; цитокіниАнотація
У хворих на абдомінальну травму, ускладнену неспроможністю швів шлунково-кишкового тракту, спостерігається порушення адгезивно-кооперативної взаємодії циркулюючих імунокомпетентних клітин, про що свідчить зменшення вмісту в крові лейкоцитів, які експресують CD11а+ і CD162+. Виявляється підвищена готовність активованих лімфоцитів сприйняття сигналу до Fas-залежного апоптозу – відносна кількість CD95+-клітин у периферійній крові зростає. Повторна хірургічна операція та інтенсивна терапія супроводжуються нормалізацією вмісту у крові CD11а+-, CD162+- і CD95+-клітин та збільшенням рівня CD16+-лімфоцитів.
Посилання
Kozlov VK. Disfunktsiya immunnoy sistemy v patogeneze travmaticheskoy bolezni [Immune system dysfunction in the pathogenesis of traumatic disease]. Ukrainskyi zhurnal ekstremalnoi medytsyny im. H.O. Mozhaieva. 2005;6(3):5-16. (in Russian).
Yarilin AN. Sistema tsitokinov i printsipy ee funktsionirovaniya v norme i pri patologii [The system of cytokines and the principles of its functioning in normal and pathological conditions]. Immunologiya. 1997;5:7-14. (in Russian).
Khaitov RM, Pinegin BV. Sovremennye predstavleniya o zashchite organizma ot infektsii [Modern ideas about protecting the body from infection]. Immunologiya. 2000;1:61-4. (in Russian).
Shubich MG, Avdeeva MG. Mediatornye aspekty vospalitel'nogo protsessa [Mediator aspects of the inflammatory process]. Arkhiv patologii. 1997;59(2):3-8. (in Russian).
Yakovlev MYu, Likhoded VG, Anikhovskaya IA, Konev YuV, Permyakov NK. Endotoksinindutsirovannye povredzheniya endoteliya [Endotoxin-Induced Endothelial Damage]. Arkhiv patologii. 1996;58(2):41-5. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).