ВПЛИВ ФЛОГЕНЗИМУ НА МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ПРИСТІНКОВОЇ ОЧЕРЕВИНИ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ПЕРИТОНІТІ
Ключові слова:
флогензим; перитоніт; морфологія; очеревинаАнотація
Вивчено вплив флогензиму на морфофункціональний стан очеревини при гострому експериментальному перитоніті. Флогензим нормалізує структурну цілісність мікроциркуляторного русла, призводить до компенсаторної гіпертрофії ендотеліальних клітин, посилення їх білоксинтезувальної та мікропіноцитозної активності, що сприяє зменшенню інтерстиціального набряку, відновленню структурної цілісності аргірофільного каркасу та морфофункціонального стану клітин фібробластичного ряду. Доцільно провести клінічне дослідження з метою деталізації тактики та методики застосування флогензиму при лікуванні гострого перитоніту.
Посилання
Mekedonskaya TP, Pakhomova GV, Popova TS, Selina IE, Skvortsova AV. Lechenie sindroma kishechnoy nedostatochnosti u bol'nykh s peritonitom [Treatment of intestinal failure syndrome in patients with peritonitis]. Surgery. 2004;10:31-3. (in Russian).
Teplyi VV. Rol' kyshechnyku u rozvytku polisystemnoi nedostatnosti pry hostrii khirurhichnii patolohii [The role of the intestine in the development of polysystemic insufficiency in acute surgical pathology]. Ukrains'kyi medychnyi chasopys. 2004;5:84-91. (in Ukrainian).
Sadchikov DV, Mel'tsin AS. Sindrom ostroy polisistemnoy disfunktsii pri peritonite [Syndrome of acute polysystem dysfunction with peritonitis]. Russian Journal of Anaesthesiology and Reanimatology. 2003;4:63-6. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).