ВІДНОВЛЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ КИШЕЧНИКУ В УМОВАХ ПЕРИТОНІТУ
Ключові слова:
кишка; ендопротез; клейово-сальникова композиція; перитонітАнотація
Наведено аналіз хірургічних втручань на кишечнику у 149 хворих в умовах перитоніту з відновленням його безперервності. Санація очеревинної порожнини проводилася розчинами антисептиків за авторською методикою. Ефективність санації контролювалася мікробіологічно. Використання розсмоктувального ендопротезу та захист лінії кишкових швів клейово-сальниковими композиціями дало змогу значно зменшити кількість неспроможності швів анастомозу.
Посилання
Kosul’nikov CO, Karnenko SI, Tornopol’skiy SP. Bybor saniruyushchikh rastvorov i metodov ushivaniya bryushnoy stenki pri razlitom gnoynom peritonite [The choice of sanitizing solutions and methods for suturing the abdominal wall with diffuse purulent peritonitis]. Ukrains'kyi zhurnal khirurhii. 2009;3:95-8. (in Russian).
Matviichuk OB, Pohorets'kyi PM. Fraktsiinyi lavazh cherevnoi porozhnyny pry vtorynnomu dyfuznomu perytoniti [Fractional lavage of the abdominal cavity in secondary diffuse peritonitis] . Ukrains'kyi zhurnal khirurhii. 2012;1:67-9. (in Ukrainian).
Gostishchev VK, Sazhin VP, Avdovenko AL. Peritonit [Peritonitis]. Мoscow: Meditsina; 2002. 224 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).