ХАРАКТЕРИСТИКА МІКРОФЛОРИ ОЧЕРЕВИННОЇ ПОРОЖНИНИ І САНАЦІЯ ОЗОНОВАНИМ ФІЗІОЛОГІЧНИМ РОЗЧИНОМ NACL У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ПЕРИТОНІТ АПЕНДИКУЛЯРНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Ключові слова:
мікрофлора очеревинної порожнини; перитоніт; діти; озонований фізіологічний розчин NaClАнотація
В основу дослідження покладено аналіз мікрофлори очеревинної порожнини у дітей, хворих на перитоніт апендикулярного походження, та визначення чутливості виділених клінічних штамів бактерій до антибіотиків.
Посилання
Appenrodt B, Grunhage F, Gentemann M, Thysser L, Sauerbruch T, Lammert F. Nucleotide-binding oligomerization domain containing 2 (NOD2) variants are genetic risk factors for death and spontaneous bacterial peritonitis in liver cirrhosis. Hepatol. 2010;51(4):1327-33.
Riggio O, Angeloni S. Ascitic fluid analysis for diagnosis and monitoring of spontaneous bacterial peritonitis. World J. Gastroenterol. 2009;15(31):3845-50.
Sydorchuk RI, Kulachek FH, Bilyk II. Vydovyi sklad ta populiatsiinyi riven' mikroflory chervopodibnoho vidrostka, ocherevynnoi porozhnyny ta peryferiinoi krovi khvorykh na abdominal'nyi sepsys unaslidok destruktyvnoho apendytsytu [Species composition and population level of the microflora of the appendix, peritoneal cavity and peripheral blood of patients with abdominal sepsis due to destructive appendicitis]. Kharkiv. khirurh. shkola. 2003;4:75-9. (in Ukrainian).
Lata J, Stiburek O, Kopacova M. Spontaneous bacterial peritonitis: a severe complication of liver cirrhosis. World J. Gastroenterol. 2009;15(44):5505-10.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).