АНТИЕНДОТОКСИНОВИЙ ІМУНОЛОГІЧНИЙ СТАТУС ХВОРИХ НА ПЕРИТОНІТ ТА ШЛЯХИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ
Ключові слова:
перитоніт; імунітет; корекція імуноглобулінамиАнотація
У 33 хворих вивчені зміни антиендотоксинового імунітету при перитоніті. Показано, що у більшості хворих на перитоніт має місце зниження антиендотоксинового імунітету і має значення рівень початкового імунітету для перебігу післяопераційного періоду. Доведена необхідність імунотерапії для хворих з початковим низьким рівнем імунітету.
Посилання
Gel'fand BR, Filimonov MI, Burnevich CZ. Abdominal'nyy sepsis [Abdominal sepsis]. Russkiy meditsinskiy zhurnal. 1999;5-6:6-10. (in Russian).
Gain YuM, Leonovich SI, Zavada NV. Immunnyy status pri peritonite i puti ego patogeneticheskoy korrektsii [Immune status in peritonitis and ways of its pathogenetic correction]. Minsk: Yunipress; 2001. 256 p. (in Russian).
Krivchenya DYu, Mal'tsev VN, Kovalev VA, Pritulo LF. Antiendotoksinovyy immunitet u detey s peritonitom s uchetom tinktorial'nykh svoystv vozbuditelya na etape gospitalizatsii [Antiendotoxin immunity in children with peritonitis, taking into account the tinctorial properties of the pathogen at the stage of hospitalization]. Zdorov'e rebenka. 2009;3:38-41. (in Russian).
Nikitenko VI, Zakharov BB, Borodin AB. Rol' translokatsii bakteriy v patogeneze khirurgicheskoy infektsii [The role of bacterial translocation in the pathogenesis of surgical infection]. Khirurgiya. 2001;2:63-6. (in Russian).
Lynn W, Golenbook D. Lipopolysaccharide antagonists. Immunol. today. 1992;13:127-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).