БЕЗОАРИ КИШЕЧНИКУ ПІСЛЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ДУОДЕНАЛЬНОЇ ВИРАЗКИ
Ключові слова:
дуоденальна виразка; безоари кишечнику; кишкова непрохідність; хірургічне лікуванняАнотація
Проаналізовано наслідки лікування виразки дванадцятипалої кишки (ДПК) у 926 хворих за період з 1987 до 2003 року. Чоловіків було 812 (87,6%), жінок – 114 (12,4%). Хірургічні втручання виконані 679 пацієнтам віком від 24 до 71 року. Сторонні тіла (безоари) стали причиною виникнення кишкової непрохідності у віддалений післяопераційний період у 2 пацієнтів. Розглянуті умови утворення безоарів кишечнику після хірургічного лікування виразки ДПК та вибір методу оперативного лікування кишкової непрохідності.
Посилання
Ponomarev AA, Karpov OE. Redkie prichiny neprokhodimosti zheludochno-kishechnogo trakta [Rare causes of obstruction of the gastrointestinal tract]. Ryazan: Gosmeduniversitet im. I.P. Pavlova; 2002. 420 p. (in Russian).
Kosenko AV. Vypadok tryvaloho isnuvannia storonn'oho tila shlunkovo-kyshkovoho traktu, yake uskladnylosia perforatsiieiu dvanadtsiatypaloi kyshky [A case of prolonged existence of a foreign body in the gastrointestinal tract, complicated by perforation of the duodenum]. Hospital Surgery. 2001;3:150-1. (in Ukrainian).
Ogorodnik PV, Belyaev VV, Litvin AI. Ostraya neprokhodimost' dvenadtsatiperstnoy kishki, obuslovlennaya zhelchnym konkrementom [Acute obstruction of the duodenum due to biliary calculus]. Klinichna khirurhiia. 2003;12:60-1. (in Russian).
Satsukevich VN, Kaz'min IA, Lozhkevich AA, Teremkov VK. Fitobezoar zheludka kak prichina tonkokishechnoy neprokhodimosti [Fitobesoar of the stomach as a cause of small bowel obstruction]. Surgery. 2003;9:49-50. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).