ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ АРГОНОПЛАЗМОВОЇ КОАГУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ
Ключові слова:
цироз печінки; біопсія; ендовідеохірургія; аргоноплазмова коагуляція; регенерація печінкиАнотація
У статті наведені результати впливу аргоноплазмової коагуляції у 67 хворих на цироз печінки (ЦП) з метою стимуляції репаративної регенерації. Відмічений позитивний результат у хворих на ЦП класу А та частково класу В (Child-Turcotte-Pugh), що підтверджено інструментально, лабораторно та морфологічно. У хворих класу С позитивних результатів не відмічено, враховуючи декомпенсацію захворювання.
Посилання
Shalimov AA, Kotenko OG, Kalita NYa. Khirurgicheskoe lechenie oslozhneniy tsirroza pecheni [Surgical treatment of complications of liver cirrhosis]. International Medical Journal. 1999;2:82. (in Russian).
Borisov AE, Nepomnyashchaya SL. Videoendoskopicheskie vmeshatel'stva na organakh zhivota, grudi i zabryushinnogo prostranstva [Video endoscopic interventions on the abdomen, chest and retroperitoneal space]. St. Petersburg: Predpriyatie EFA, "Yanus"; 2002. 186 p. (in Russian).
Ivashkin VT, Komarov FI. Sostoyanie i perspektivy razvitiya gastroenterologii [Status and prospects of development of gastroenterology]. Terapevticheskiy arkhiv. 2002;2:5-8. (in Russian).
Humeniuk KV, Pokyd'ko MI, Drachevs'kyi MP. Sposib stymuliatsii reheneratsii pechinky u khvorykh na tsyroz [Method of stimulating liver regeneration in patients with cirrhosis]. Patent Ukrainy № 8394. 2005 Aug. 15. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).