ВПЛИВ РІЗНОМАНІТНИХ ШОВНИХ МАТЕРІАЛІВ НА РОЗВИТОК СПАЙКОВОГО ПРОЦЕСУ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ
Ключові слова:
спайковий процес черевної порожнини; шовний матеріал; профілактикаАнотація
В експерименті на 21 собаці імплантували різні шовні матеріали (ШМ) в серозно-м'язовий шар тонкої кишки. Виражені реактогенні властивості і вплив на розвиток спайкового процесу виявляють шовк і кетгут. Основним ШМ для широкого застосування в абдомінальній хірургії є синтетичні нерозсмоктувальні матеріали: пролен, нейлон, етібонд.Синтетичні розсмоктувальні ШМ – PDS, вікрил і дексон – рекомендується застосовувати в разі необхідності подальшого видалення лігатур.
Посилання
Vorob'ev AA, Beburishvili AG. Khirurgicheskaya anatomiya operirovannogo zhivota i laparoskopicheskaya khirurgiya spaek [Surgical anatomy of the operated abdomen and laparoscopic adhesion surgery]. Volgograd; 2001. 315 p. (in Russian).
Dykyi OH. Spaikova khvoroba ocherevyny: problema, etiolohiia, patohenez [Adhesive peritoneal disease: problem, etiology, pathogenesis]. Hospital Surgery. 2003;4:83-90. (in Ukrainian).
Hryhor'ian AI, Yurenko MV, Pyrohova MV. Kompleksna profilaktyka spaikovoho protsesu orhaniv cherevnoi porozhnyny v eksperymenti [Comprehensive prevention of adhesions of the abdominal cavity in the experiment]. In: Tezy dopovidei Mizhnarodnoi naukovo-praktychnoi konferentsii molodykh vchenykh. Vcheni maibutn'oho. Odessa; 2005. p. 117. (in Ukrainian).
Bombushkar IS, Verkhuletskiy IE, Grigor'yan AI, Yurenko MV, Selivanov SS. Sistema otsenki spaechnogo protsessa organov bryushnoy polosti v eksperimente [The evaluation system of the adhesive process of the abdominal organs in the experiment]. Surgery of Ukraine. 2003;3:121-3. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).