РЕНТГЕНОТЕРАПІЯ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ НЕКРОТИЧНОГО ПАНКРЕАТИТУ
Ключові слова:
рентгенотерапія; некротичний панкреатитАнотація
Проаналізовано результати лікування 52 хворих на некротичний панкреатит. У комплексі лікувальних заходів у 25 з них використано глибоку рентгенотерапію з разовою дозою опромінення 30-40 рад, сумарною – 120-350 рад. Доведено високу ефективність рентгенотерапії з 5-8 доби захворювання за рахунок протизапального впливу на парапанкреатичний інфільтрат.
Посилання
Bobrov OIe, Tkachenko OO, Semeniuk YuS, Mendel' MA. Pankreatolohiia na rozdorizhzhi [Pancreatology at the crossroads]. Hospital Surgery. 2002;1:123-32. (in Ukrainian).
Tolstoy AD, Panov VP, Zakharova EP, Bekbausov SA. Shok pri ostrom pankreatite [Shock with acute pancreatitis]. St. Petersburg: Skif; 2004. 64 p. (in Russian).
Podlyashchuk EL, Golova VP, Gaboyan AS. Rentgenoterapiya v kompleksnom lechenii ostrykh i khronicheskikh pankreatitov [X-ray therapy in the complex treatment of acute and chronic pancreatitis]. Radiologiya – praktika. 2003;1:29-31. (in Russian).
Abraham E, Matthay MA, Dinarello CA. Consensus conference definitions for sepsis, septic shock, acute lung injury, and acute respiratory distress syndrome: timeforareevaluation. Crit. Care Med. 2000;28:232-5.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).