ПОЛІОРГАННА НЕДОСТАТНІСТЬ І СЕПТИЧНИЙ ШОК ЯК ПЕРШІ ПРОЯВИ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПЕРИТОНІТУ
Ключові слова:
поліорганна недостатність/дисфункція; післяопераційний перитоніт; релапаротоміяАнотація
Проведено аналіз клінічного перебігу, особливостей діагностики і можливостей прогнозування наслідків післяопераційного перитоніту у 287 хворих, яким виконана релапаротомія. Вивчено частоту і характер поліорганної недостатності/дисфункції і септичного шоку як перших клінічних проявів у 162 хворих на розлитий післяопераційний перитоніт та 125 хворих з інтраабдомінальними абсцесами. Застосування систем оцінки стану хворого – модифікованої шкали APACHE II і Маннгаймського індексу перитоніту, оптимальних методів діагностики, хірургічної тактики та інтенсивної терапії дозволило зменшити частоту релапаротомій від 3,6 % до 1,2 %. Летальність за останні 10 років знизилася від 45,6 % до 16,8 %.
Посилання
Mil'kov BO, Bilookyi VV, Hres'ko MM, Burdeniuk IT. Vyznachennia endotoksykozu pry hostromu hniinomu perytoniti [Determination of endotoxicosis in acute purulent peritonitis]. Galician Medical Journal. 2002;9(3):207-8. (in Ukrainian).
Savel'ev VS, ed. Peritonit [Peritonitis]. Moscow: Litterra; 2006. 208 p. (in Russian).
Zhebrovs'kiy VV, Timoshin AD, Got'e SV. Oslozhneniya v khirurgii zhivota [Complications in abdominal surgery]. Moscow: OOO "MIA"; 2006. 448 p. (in Russian).
Ohmann C, Yang Q, Hau T, Wacha H. Prognostic modelling in peritonitis. Peritonitis Stady Group of Surgical Infection Society Europe. Europ. J. Surg. 1997;163(1):53-60.
Radzikhovskiy AP, Bobrov OE, Tkachenko AA. Relaparotomiya [Relaparotomy]. Кiev: Feniks; 2001. 360 p. (in Russian).
Savel'ev VS, Gel'fand BR, Gologorskiy VA, Gel'fand EB. Abdominal'nyy sepsis u khirurgicheskikh bol'nykh: klinicheskaya kharakteristika i prognoz [Abdominal sepsis in surgical patients: clinical characteristics and prognosis]. Annals of Surgery. 2000;6:11-8. (in Russian).
Leyderman IN. Sindrom poliorgannoy nedostatochnosti (PON). Metabolicheskie osnov [Multiple organ failure syndrome (PON). Metabolic basics]. Intensive Care Herald. 1999;2:1-6. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).