ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ ТИРОЗИНОВИМ ФОСФОРИЛУВАННЯМ І ПРОДУКЦІЄЮ ЦИТОКІНІВ НЕЙТРОФІЛАМИ ПРИ РІЗНИХ ВАРІАНТАХ ПЕРЕБІГУ РАНОВОГО ПРОЦЕСУ ЗА УМОВ ІНСУЛІНОВОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ
Ключові слова:
цукровий діабет; тирозинове фосфорилування; нейтрофіли; цитокіниАнотація
Проведена оцінка параметрів тирозинового фосфорилування і регуляторної функції нейтрофілів у хворих на цукровий діабет ІІ типу із загоєнням (n=16) і тривалим незагоєнням (n=13) ран стопи. Різні варіанти перебігу ранового процесу супроводжуються формуванням різних кореляційних зв'язків між активністю тирозинкіназ, тирозинфосфатаз і продукцією нейтрофілами ІЛ-1, ФНП та ІЛ-6, що віддзеркалює різний ступінь дезрегуляції внутрішньоклітинних сигнальних систем та індивідуальні особливості реактивності організму.
Посилання
Paknys G, Kondrotas AJ, Kevelaitis E. Diabetes mellitus and cellular immunity. Medicina. 2006;42(1):1-10.
Hunter T. Tyrosine phosphorilation: past, present and future. Biochem. Soc. Trans. 1996;24(2):307-27.
Mastej K, Adamiec R. Role of polymorphonuclear leukocytes in development vascular complications in diabetes. Pol. Merkur. Lekarski. 2006;20(1):36-40.
Dolgushin II, Bukharin OV. Neytrofily i gomeostaz [Neutrophils and Homeostasis]. Yekaterinburg; 2001. 278 p. (in Russian).
Antonyuk SM, Sviridov NV, Popandopulo AG, Akhrameev VB, Golovnya PF, Lomako AI. Osobennosti khirurgicheskogo lecheniya bol'nykh s oslozhnennymi formami sindroma diabeticheskoy stopy [Features of surgical treatment of patients with complicated forms of diabetic foot syndrome]. Klinichna khirurhiia. 2005;10:36-40. (in Russian).
Marks AR. Intracellular calcium-release channels: regulation of cell life and death. Amer. J. Physiol. 1997;272(2 Pt 2):597-605.
Lobmann R, Schultz G, Lehnert H. Molecular fundamentals of wound healing in diabetic foot syndrome. Med. Klin. 2003;98(5):292-301.
Kristiansen OP, Mandrup-Poulsen T. Interleukin-6 and diabetes. Diabetes. 2005;54(Suppl 2):114-24.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).