ОСОБЛИВОСТІ АРТЕРІАЛЬНОГО КОЛАТЕРАЛЬНОГО КРОВООБІГУ ТАЗА
Ключові слова:
таз; парієтальні артерії; артеріальні анастомозиАнотація
У статті наведені власні дані про артеріальний колатеральний кровообіг таза, одержані при дослідженні 53 трупів людей.
Наведена частота анастомозування деяких парієтальних артерій таза. Одержані відомості варто враховувати під час припинення кровотечі з магістральних артерій таза у практиці ургентної хірургії і травматології
Посилання
Ueston T. Anatomicheskiy atlas [Anatomical atlas]. Мoscow: Marshall Kevendish; 1998. 156 p. (in Russian).
Shaparenko PP. Anatomiia liudyny [Human anatomy]. Кiev: Zdorov'ia; 2003. Vol. 2. 372 p. (in Ukrainian).
Netter F. Atlas anatomii liudyny [Atlas of human anatomy]. Lviv: Nautilus; 2004. 592 p. (in Ukrainian).
Lyut'en-Drekol' E, Rokhen Y. Anatomicheskiy atlas. Funktsional'nye sistemy cheloveka [Anatomical atlas. Human functional systems]. Мoscow: Vneshsigma; 1998. 151 p. (in Russian).
Rokhen Y. Bol'shoy atlas po anatomii [Great Atlas for Anatomy]. Мoscow: Vneshsigma; 1998. 486 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).