РЕЗУЛЬТАТИ ЗАЛОБКОВОЇ КОЛЬПОПЕКСІЇ ТА КОЛЬПОСУСПЕНЗІЇ ПРИ ХІРУРГІЧНОМУ ЛІКУВАННІ СТРЕСОВОГО АНАТОМІЧНОГО НЕТРИМАННЯ СЕЧІ У ЖІНОК
Ключові слова:
стресове нетримання сечі у жінок; залобкова кольпопексія та кольпосуспензіяАнотація
Проаналізовані безпосередні та віддаленні результати операції за Marshall-Marchetti-Krantz у модифікації Антонова (35 хворих) та поєднаної методики Marshall-Marchetti-Krantz-Burch (25 хворих). Безпосередні післяопераційні ускладнення статистично рідше спостерігалися після операції Marshal-Marchetti-Krantz-Burch (4 %), ніж після операції Marshall-Marchetti-Krantz у модифікації Антонова (28,6 %), що пов'язано з накладанням лігатур на передню стінку піхви на
відстані від уретри та без захоплення її адвентиції. Безпосередні та віддалені результати операцій статистично не відрізнялися.
Посилання
Koelbl H, Mostwin J, Boiteux JP. Pathophysiology. Incontinence. 2th ed. Plymouth: Plymbridge Distributors Ltd; 2002. p. 203-41.
Raz S, Slothers L, Chopra A. Vaginal reconstructive surgery for incontinence and prolaps. In: Campbell's Urology. 7th ed. Philadelphia: W.B.Saunders; 1998. Vol. 1. p. 1059-94.
Horovyi VI, Holovenko VP, Sapsai AO. Bezposeredni ta viddaleni rezul'taty zalonnoi kol'popeksii ta kol'posuspenzii pry khirurhichnomu likuvanni stresovoho anatomichnoho netrymannia sechi u zhinok [Immediate and long-term results of zalon colpopexy and colposuspension in surgical treatment of stress anatomical urinary incontinence in women]. In: Aktual'ni pytannia urolohii. Chernivtsi; 2006. p. 9-12. (in Ukrainian).
Khert G. Operativnaia uroginekologiia [Operative urogynecology]. Moscow: GEOTAR-MED; 2003. 276 p. (in Russian).
Abrams P, Artibani W. Understanding stress urinary incontinence. Lier, Belgium: Ismar Healthcare; 2004. 96 p.
Gilleran JP, Zimmern P. An evidence-based approach to the evaluation and management of stress incontinence in women. Current Opinion in Urology. 2005;15(4):236-43.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).