ВИПАДОК МАЛІГНІЗАЦІЇ ГІГАНТСЬКОЇ ІНВЕРТОВАНОЇ ПАПІЛОМИ НОСА
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.20.1.2021.06Ключові слова:
інвертована перехідно- клітинна папілома; приносові пазухи; носоглотка; малігнізаціяАнотація
Інвертована перехідно- клітинна папілома (папілома Шнейдера) – рідкісна доброякісна пухлина, що становить близько 0,5% всіх новоутворень носа. Зазвичай одностороння, рецидиви пухлини можуть виникати через 5-10 років. Клінічний випадок свідчить про гігантські розміри новоутворення, проростання інвертованої папіломи в приносові пазухи, малігнізацію процесу і метастазування пухлини, про що не описано раніше. Основним методом лікування для попередження рецидивування є радикальне хірургічне втручання, можливо з перев’язкою зовнішньої сонної артерії.
Посилання
Abyzov RA. Onkootolarynholohiia. Lektsii [Oncootolaryngology. Lectures]. Kyiv: Knyha plius; 2001. 272 p. (in Ukrainian).
Mustafaev DM, Svistushkin VM, Sambulov VI, Tsagadaeva SB, Nosova OA, Ratova AV, et al. Invertirovannaya papilloma levoy poloviny nosa c rasprostraneniem v lobnuyu pazukhu [The inverted papilloma of the left half of nose with distribution to a frontal bosom]. Rossiyskaya otorinolaringologiya. 2009;4:92-7. (in Russian).
Kozlova AV, Kalina VO, Gamburg YuL. Opukholi LOR-organov [Tumors of the ENT organs]. Moscow: Meditsina; 1979. 352 p. (in Russian).
Paches AI. Opukholi golovy i shei [Head and neck tumors]. Moscow: Meditsina; 1983. 416 p. (in Russian).
Lukach E, Serezhko Yu, Ternyts’ka Yu. Pukhlyny nosa ta paranazal’nykh synusiv [Tumors of the nose and paranasal sinuses]. Rynolohiia. 2006;4:3-13. (in Ukrainian).
Elantsev BV. Operativnaya otolaringologi [Operative otolaryngology]. Alma- Ata: KGI; 1959. 471 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).